1000 Match Challenge 2021

Moderator: Puns

Post Reply
JustSkiff
Posts: 125
Joined: Sun Feb 25, 2018 4:17 pm

1000 Match Challenge 2021

Post by JustSkiff » Mon Jan 11, 2021 4:04 pm

After obliterating 1000 matches last year. I'm only going to keep track of matches I've watched in 2021 this year.

1/2
Synergy 1221 (1/2/21)
1. Network Title: Goldy (c) vs. Evil Kip Stevens
2. Joey Ace vs. Kit Osbourne
3. O'Shay Edwards vs. KTB
4. Charles Mason vs. Eric Corvis vs. Steve Scott
5. Jay Evans vs. KC Navarro
6. Ellis Taylor vs. TJ Crawford
7. The Whisper vs. Frightmare
8. World Championship: Brandon Kirk (c) vs. Jordan Oliver
1/4
TJPW (1/4/21)
9. Suzume vs. Arisu Endo
10. Moka Miyamoto & Yuna Manase vs. Haruna Neko & Pom Harajuku
11. Hyper Misao vs. Shoko Nakajima
12.Mirai Maiumi, Miu Watanabe, & Nao Kakuta vs. Aja Kong, Mizuki, & Raku
13. NEO Biishiki-gun (Mei Saint-Michel & Sakisama) vs. Hikari Noa & Sena Shiori
14. Miyu Yamashita vs. Maki Ito*
15. Tag Team Championship: BAKURETSU Sisters (Nodoka Tenma & Yuki Aino) (c) vs. Mahiro Kiryu & Yuki Kamifuku
16. Princess Championship: Yuka Sakazaki (c) vs. Rika Tatsumi
NOAH New Sunrise (1/4/21)
17. Momo No Seishun Tag (Atsushi Kotoge & Daisuke Harada), Junta Miyawaki, & Yasutaka Yano vs. FULL THROTTLE (Hajime Ohara, Seiki Yoshioka & YO-HEY) & Kai Fujimura
18. Daiki Inaba & Yoshiki Inamura vs. Kongo (Manabu Soya & Tadasuke)
19. Kazuyuki Fujita vs. Masao Inoue
20. Akitoshi Saito & Shiro Koshinaka vs. Mohammed Yone & Shuhei Taniguchi
21. Osamu Nishimura vs. Kinya Okada
22. Kongo (Hao & Nio) vs. Stinger (HAYATA & Yuya Susumu)
23. Sugiura-gun (Kazunari Murakami, Kazushi Sakuraba, & Takashi Sugiura) vs. Kongo (Katsuhiko Nakajima, Kenou, & Masa Kitamiya)
24. Yoshinari Ogawa vs. Kotaro Suzuki
25. Go Shiozaki, Hiroshi Hase, & Kaito Kiyomiya vs. M's Alliance (Keiji Muto, Masato Tanaka, & Naomichi Marufuji)
1/6
AEW Dynamite (1/6/21)
26. SCU & The Young Bucks vs. The Acclaimed & Hybrid2
27. Wardlow vs. Jake Hager
28. Cody vs. Matt Sydal
29. Woman's Championship: Hikaru Shida (c) vs. Abadon
30. World Championship: Kenny Omega (c) vs. Fenix*
1/8
No Peace Memento Mori (1/8/21)
31. Parrow vs. Brandon Kirk
32. Alex Ocean vs. Akira vs. Nolan Edward vs. Reed Bentley
33. Danny Havoc Championship: Bam Sullivan (c) vs. Orin Veidt
34. John Wayne Murdoch vs. Lord Crewe vs. Neil Diamond Cutter
35. Atticus Cogar vs. Shane Mercer
36. Masada vs. Rickey Shane Page
1/10
NOAH Higher Ground (1/10/21)
37. FULL THROTTLE (Seiki Yoshioka & YO-HEY) vs. Kai Fujimura & Yasutaka Yano
38. Mohammed Yone & Shuhei Taniguchi vs. Kinya Okada & Yoshiki Inamura
39. Ikuto Hidaka, Kotaro Suzuki, & NOSAWA Rongai vs. Atsushi Kotoge, Daiki Inaba, & Junta Miyawaki
40. Kongo (Hao, Nio, & Tadasuke) vs. Stinger (HAYATA, Yoshinari Ogawa, & Yuya Susumu)
41. Jr Championship: Daisuke Harada (c) vs. Hajime Ohara
42. Kongo (Katsuhiko Nakajima, Kenou, Manabu Soya, & Masa Kitamiya) vs. Go Shiozaki, Kaito Kiyomiya, Naomichi Marufuji, & Takashi Sugiura
1/11
WWE RAW (1/11/21)
43. Lacey Evans vs. Charlotte Flair
44. Jaxson Ryker vs. Jeff Hardy
45. Jeff Hardy vs. Elias
46. Keith Lee & Sheamus vs. John Morrison & The Miz
47. Keith Lee vs. Sheamus
48. T-Barr vs. Xavier Woods
49. US Championship: Bobby Lashley (c) vs. Riddle
50. Riddle vs. MVP
51. AJ Styles vs. Drew Gulak
52. Nia Jax & Shayna Baszler vs. Dana Brooke & Mandy Rose
1/13
AEW Dynamite (1/13/21)
53. Pac vs. Eddie Kingston
54. Miro vs. Chuck Taylor
55. Kenny Omega & The Good Brothers vs. Danny Limelight & The Varsity Blondes
56. FTR vs. Jurassic Express
57. NWA Woman's Championship: Sereena Deeb (c) vs. Tay Conti
58. TNT Championship: Darby Allin (c) vs. Brian Cage
1/15
Action Matt the Mouth's Mystery Meaty 29th Birthday Bash Extravaganza (1/8/21)
59. Alan Angels vs. Adam Priest
60. Adrian Alanis vs. King Garuda
61. Liam Gray vs. Rob Killjoy
62. Suge D vs. Kevin Ryan
63. Logan Creed vs. Alex Kane
64. AC Mack vs. Graham Bell
65. The WorkHorsemen vs. Violence is Forever*
1/16
Impact Hard to Kill (1/16/21)
66. Decay (Crazzy Steve & Rosemary) vs. Kaleb With A K & Tenille Dashwood
67. Violent By Design (Deaner, Eric Young, & Joe Doering) vs. Cousin Jake, Rhino, & Tommy Dreamer
68. Knockouts Tag Team Championship: Fire And Flava (Kiera Hogan & Tasha Steelz) vs. Havok & Nevaeh
69. Matt Cardona vs. Ace Austin
70. X-Division Championship: Manik (c) vs. Chris Bey vs. Rohit Raju
71. Knockouts Championship: Deonna Purrazzo (c) vs. Taya Valkyrie
72. The Karate Man vs. Ethan Page
73. Eddie Edwards vs. Sami Calihan
74. Kenny Omega & The Good Brothers vs. Chris Sabin, Moose, & Rich Swann
1/19
NOAH Higher Ground (1/16/21)
75. FULL THROTTLE (Hajime Ohara, Seiki Yoshioka, & YO-HEY) vs. Junta Miyawaki, Kai Fujimura, & Yasutaka Yano
76. Kinya Okada & Yoshiki Inamura vs. Akitoshi Saito & Masao Inoue
77. Kongo (Katsuhiko Nakajima & Masa Kitamiya) vs. Mohammed Yone & Shuhei Taniguchi
78. Sugiura-gun (NOSAWA Rongai & Takashi Sugiura) & Kazunari Murakami vs. Kongo (Kenou, Manabu Soya, & Tadasuke)
79. Jr Tag Team Championship: Stinger (HAYATA & Yoshinari Ogawa) (c) vs. Kongo (Hao & Nio)
80. Go Shiozaki & Naomichi Marufuji vs. Momo No Seishun Tag
1/20
AEW Dynamite (1/20/21)
81. Hangman Page & The Dark Order (Alex Reynolds, Colt Cabana, & John Silver) vs. Chaos Project (Luther & Serpentico) & The Hybrid2
82. Peter Avalon vs. Cody
83. Jon Moxley vs. Nick Comoroto
84. Hardy Party vs. Matt Sydal & Top Flight
85. Penelope Ford vs. Leyla Hirsch
86. The Inner Circle (Chris Jericho & MJF) vs. The Inner Circle (Jake Hager & Sammy Guevara) vs. The Inner Circle (Ortiz & Santana)
1/26
Noah Higher Ground Night 3 (1/23/21)
87. Kongo (Hao, Nio, & Tadasuke) vs. Daiki Inaba, Yasutaka Yano, & YO-HEY
88. Kongo (Manabu Soya & Masa Kitamiya) vs. Mohammed Yone & Shuhei Taniguchi
89. Katsuhiko Nakajima vs. Junta Miyawaki
90. Momo No Seishun Tag vs. FULL THROTTLE (Seiki Yoshioka & YO-HEY)
91. Ikuto Hidaka, Kotaro Suzuki, & NOSAWA Rongai vs. Stinger (HAYATA, Yoshinari Ogawa, & Yuya Susumu)
92. National: Kenoh (c) vs. Kazunari Murakami
93. Go Shiozaki, Naomichi Marufuji, & Takashi Sugiura vs. Kaito Kiyomiya, Kinya Okada, & Yoshiki Inamura
1/27
AEW Dynamite (1/27/21)
94. Eddie Kingston vs. Lance Archer
95. Chris Jericho & MJF vs. Varsity Blondes
96. Ryan Nemeth vs. Adam Page
97. Dax Harwood vs. Jungle Boy
98. Britt Baker vs. Shanna
99. Good Brothers & Young Bucks vs. The Dark Order (Beaver Boys & Super Smash Bros)
1/29
GCW The Wind of God (1/29/21)
100. 2/3 Falls: Lio Rush vs. Blake Christian
101. Manders vs. Nate Webb
102. Myron Reed vs. Brayden Lee
103. Matthew Justice vs. KTB
104. Joey Janella vs. Treehouse Lee
1/30
BLP Fight Forever (1/30/21)
105. Calvin Tankman vs. D-Rogue
106. Boomer Hatfield vs. Rob Killjoy
107. Levi Everett vs. Manders
108. A Very Good Professional Wrestler vs. Rohit Raju
GCW Allie Kat's Real Hot Girl Shit (1/30/21)
109. Ziggy Haim vs. Brooke Valentine
110. Holidead vs. Kaia McKenna
111. Lady Frost vs. Molly McCoy
112. Faye Jackson vs. Erica Leigh
113. Willow Nightingale vs. Allie Kat
GCW Ironman Challenge (1/30/21)
114. Ironman: Jordan Oliver vs. Tony Deppen*
1/31
Camp Leapfrog Cibernetico (1/30/21)
115. Best Campers Ever vs. A Very Good Professional Wrestling Team
WWE Royal Rumble (1/31/21)
116. WWE Title: Drew McIntyre (c) vs. Goldberg
117. Woman's Championship: Sasha Banks (c) vs. Carmella
118. Royal Rumble
119. Universal Championship: Roman Reigns (c) vs. Kevin Owens
120. Royal Rumble
2/1
WWE RAW (2/1/21)
121. US Title: Bobby Lashley (c) vs. Riddle
122. Mustafa Ali vs. Xavier Woods
123. Damian Priest vs. The Miz
124. Tag Team Championship: Hurt Buisness (c) vs. Lucha House Party
125. Lana & Naomi vs. Asuka & Charlotte Flair vs. Dana Brooke & Mandy Rose
126. Carlito & Jeff Hardy vs. Elias & Jaxson Ryker
127. Alexa Bliss vs. Nikki Cross
128. Edge vs. Randy Orton
2/5
AEW Dynamite (2/3/21)
129. Battle Royal
130. Britt Baker vs. Thunder Rosa
131. Adam Page & Matt Hardy vs. Chaos Project
132. Lance Archer vs. Eddie Kingston
133. The Good Brothers & Kenny Omega vs. Death Triangle
2/7
VXS In Too Deep (2/7/21)
134. Jordan Oliver vs. Daniel Garcia
135. TJ Crawford vs. Kevin Blackwood
136. Treehouse Lee vs. Sebastian Cage
137. Jimmy Lloyd vs. Ken Broadway
138. Tony Deppen vs. 2 Cold Scorpio
2/10
Paradigm No Hook (2/10/21)
139. Alex Kane vs. Xavier Fairaday
140. Creature Feature vs. Detroit Punk
141. Monster Championship: Jody The Wrestler vs. Billie Starkz
142. Ken Broadway vs. Charles Mason vs. Nolo Kitano vs. Yoya
143. Heavy Hitters Championship: Hoodfoot (c) vs. Patrick Heeter
AEW Dyanmite (2/10/21)
144. TNT Championship: Darby Allin (c) vs. Joey Janela
145. The Nightmare Family (Cody Rhodes & Lee Johnson) vs. Cezar Bononi & Peter Avalon
146. Ryan Nemeth vs. Pac
147. Inner Circle vs. The Acclaimed
148. Thunder Rosa vs. Leyla Hirsch
149. Kenny Omega & KENTA vs. Jon Moxley & Lance Archer
2/11
TJPW Positive Chain (2/11/21)
150. Haruna Neko & Pom Harajuku vs. Marika Kobashi & Moka Miyamoto
151. Nao Kakuta, Raku, & Yuna Manase vs. Hikari Noa, Mahiro Kiryu, & Sena Shiori
152. Magical Sugar Rabbits (Mizuki & Yuka Sakazaki) vs. Arisu Endo & Suzume
153. Maki Ito & Miyu Yamashita vs. NEO Biishiki-gun
154. Internation Championship: Yuki Kamifuku (c) vs. Mirai Maiumi
155. Tag Team Championship: BAKURETSU Sisters (Nodoka Tenma & Yuki Aino) (c) vs. Hyper Misao & Shin Ultra Shoko
156. Princess Championship: Rika Tatsumi (c) vs. Miu Watanabe
2/12
NOAH Destination (2/12/21)
157. Akitoshi Saito vs. Kinya Okada
158. Atsushi Kotoge, Daiki Inaba, & Yasutaka Yano vs. FULL THROTTLE (Hajime Ohara & YO-HEY) & Kai Fujimura
159. M's Alliance (Masaaki Mochizuki & Masato Tanaka) vs. Mohammed Yone & Shuhei Taniguchi
160. Sugiura-gun vs. Kongo
161. Jr Tag Team Championship: Stinger (c) vs. Ikuto Hidaka & Kotaro Suzuki
162. Jr Championship: Daisuke Harada (c) vs. Seiki Yoshioka
163. Kaito Kiyomiya & Yoshiki Inamura vs. Jun Akiyama & Naomichi Marufuji
164. National: Kenoh (c) vs. Masakatsu Funaki
165. GHC: Go Shiozaki (c) vs. Great Muto
2/14
Beyond The Iron Match (2/14/21)
166. Ironperson: Tony Deppen vs. Trish Adora
2/15
AEW Woman's Tournament (2/15/21)
167. Yuka Sakazaki vs. Mei Suruga
168. Emi Sakura vs. VENY
169. Ryo Mizunami vs. Maki Ito
170. Aja Kong vs. Rin Kadokura
2/17
AEW Dynamite (2/17/21)
171. Adam Page & Matt Hardy vs. Hybrid2
172. Riho vs. Serena Deeb
173. Orange Cassidy vs. Luther
174. Tag Team Championship: Young Bucks (c) vs. EYFBO
175. FTR vs. Matt Sydal & Mike Sydal
176. Jon Moxley, Lance Archer, & Rey Fenix vs. Eddie Kingston & The Butcher & The Blade
Paradigm No Hook (2/17/21)
177. Alex Cluckey vs. Alex Kane
178. Awesome Odyssey vs. EMS
179. Miles Morales vs. Sam Beale
180. Sandra Moone vs. Kayla Kassidy
181. Battleborn Championship: Jody The Wrestler (c) vs. Jeffrey John
182. Nolan Edward vs. Dylan Derringer vs. Mitch Hewitt
2/22
AEW Woman's Tournament (2/22/21)
183. Nyla Rose vs. Tay Conti
184. Yuka Sakazaki vs. Emi Sakura
185. Ryo Mizunami vs. Aja Kong
186. Madi Wrenkowski vs. Britt Baker
2/24
NOAH Step Forward Night 3 (2/24/21)
187. Hajime Ohara vs. Yasutaka Yano
188. Mohammed Yone, Shuhei Taniguchi, & Yoshiki Inamura vs. Kongo
189. Ikuto Hidaka & Kotaro Suzuki vs. FULL THROTTLE
190. Stinger (HAYATA, Yoshinari Ogawa, & Yuya Susumu) vs. Momo No Seishun Tag (Atsushi Kotoge & Daisuke Harada) & Kinya Okada
191. Sugiura-gun vs. Kongo
192. M's Alliance (Keiji Muto, Masato Tanaka, & Naomichi Marufuji) vs. Daiki Inaba, Go Shiozaki, & Kaito Kiyomiya
AEW Dynamite (2/24/21)
193. Ryan Nemeth vs. Jon Moxley
194. Team Taz vs. Varsity Blondes
195. Jake Hager vs. Brandon Cutler
196. Adam Page vs. Isiah Kassidy
197. Nyla Rose vs. Britt Baker
198. Lance Archer vs. Rey Fenix
2/27
NOAH Step Forward Night 2 (2/23/21)
199. YO-HEY vs. Yasutaka Yano
200. Takashi Sugiura vs. Kinya Okada
201. Stinger vs. Kongo
202. Kongo (Katsuhiko Nakajima, Kenou, Manabu Soya, & Masa Kitamiya) vs. Kaito Kiyomiya, Mohammed Yone, Shuhei Taniguchi, & Yoshiki Inamura
203. Momo No Seishun Tag (Atsushi Kotoge & Daisuke Harada) & Go Shiozaki vs. FULL THROTTLE (Hajime Ohara & Seiki Yoshioka) & Naomichi Marufuji
2/28
AEW Women's Championship (2/28/21)
204. Hikaru Shida, Mei Suruga, & Rin Kadokura vs. Emi Sakura, Maki Ito, & VENY
205. Ryo Mizunami vs. Yuka Sakazaki
206. Thunder Rosa vs. Riho
3/1
NOAH Step Forward Night 3 (2/24/21)
207. Hajime Ohara vs. Yasutaka Yano
208. Mohammed Yone, Shuhei Taniguchi, & Yoshiki Inamura vs. Kongo (Hao, Nio, & Tadasuke)
209. FULL THROTTLE (Seiki Yoshioka & YO-HEY) vs. Ikuto Hidaka & Kotaro Suzuki
210. Stinger (HAYATA, Yoshinari Ogawa, & Yuya Susumu) vs. Momo No Seishun Tag (Atsushi Kotoge & Daisuke Harada) & Kinya Okada
211. Sugiura-gun vs. Kongo
212. M's Alliance (Keiji Muto, Masato Tanaka, & Naomichi Marufuji) vs. Daiki Inaba, Go Shiozaki, & Kaito Kiyomiya
Beyond Signature Series (2/25/21)
213. Trish Adora vs. Jordan Oliver
214. 40 Acres vs. The Rep
215. Chris Dickinson vs. Tony Deppen*
3/3
AEW Dynamite (3/3/21)
216. Jade Cargill & Shaq vs. Cody Rhodes & Red Velvet
217. Death Triangle (PAC & Rey Fenix) vs. D3 & John Skyler
218. FTR (Cash Wheeler & Dax Harwood) & Tully Blanchard vs. Jurassic Express
219. Ryo Mizunami vs. Nyla Rose
220. Max Caster vs. Ten
221. Adam Page & John Silver vs. Marq Quen & Matt Hardy
3/5
Beyond Signature Series (3/4/21)
222. Aaron Rourke vs. Delmi Exo
223. Ephemera (Edith Surreal & Saint Jaxon DuPont) vs. The Shook Crew (Bobby Orlando & Bryce Donovan)
224. Matt Makowski vs. Wheeler Yuta*
3/7
NOAH Engine Full Throttle (3/6/21)
225. Kai Fujimura vs. Yasutaka Yano
226. Ikuto Hidaka, Kotaro Suzuki, & NOSAWA Rongai vs. The Leave Mask #1, The Leave Mask #2, & The Leave Mask #3
227. Kenoh vs. Kinya Okada
228. Go Shiozaki, Kaito Kiyomiya, & Yoshiki Inamura vs. Akitoshi Saito, Masao Inoue, & Shiro Koshinaka
229. Momo No Seishun Tag (Atsushi Kotoge & Daisuke Harada) & Junta Miyawaki vs. FULL THROTTLE
AEW Revolution (3/7/21)
230. Dr. Britt Baker DMD & Maki Ito vs. Riho & Thunder Rosa
231. Tag Team Championship: The Young Bucks (c) vs. Chris Jericho & MJF
232. Battle Royal
233. Woman's Championship: Hikaru Shida (c) vs. Ryo Mizunami
234. Kip Sabian & Miro vs. Chuck Taylor & Orange Cassidy
235. Adam Page vs. Matt Hardy
236. Ladder: Scorpio Sky vs. Cody vs. Ethan Page vs. Lance Archer vs. Max Caster vs. Penta
237. Darby Allin & Sting vs. Team Taz
238. World Championship: Exploding Barbwire: Kenny Omega (c) vs. Jon Moxley
3/11
AEW Dynamite (3/10/21)
239. Rey Fenix vs. Nick Jackson
240. Cody Rhodes vs. Seth Gargis
241. Ethan Page vs. Lee Johnson
242. Hikaru Shida, Ryo Mizunami, & Thunder Rosa vs. Dr. Britt Baker DMD, Maki Ito, & Nyla Rose
243. TNT Championship: Darby Allin (c) vs. Scorpio Sky
3/12
Beyond Signature Series (3/11/21)
244. Jody Threat vs. Atticus Cogar
245. Milk Chocolate vs. Faith in Nothing
246. Matt Makowski vs. Tony Deppen*
3/14
NOAH Great Voyage (3/7/21)
247. FULL THROTTLE (Hajime Ohara, Seiki Yoshioka, & YO-HEY) vs. Kai Fujimura, Kinya Okada, & Yasutaka Yano
248. Akitoshi Saito & Masao Inoue vs. Mohammed Yone & Shuhei Taniguchi
249. Ikuto Hidaka, Kotaro Suzuki, & NOSAWA Rongai vs. Kongo (Hao, Nio, & Tadasuke)
250. Kazuyuki Fujita vs. Manabu Soya
251. Stinger (HAYATA, Yoshinari Ogawa, & Yuya Susumu) vs. Momo No Seishun Tag (Atsushi Kotoge & Daisuke Harada) & Junta Miyawaki
252. National Championship: Kenoh (c) vs. Kendo Kashin
253. M's Alliance (Keiji Muto, Masato Tanaka, & Naomichi Marufuji) vs. Go Shiozaki, Kaito Kiyomiya, & Yoshiki Inamura
254. Tag Team Championship: Sugiura-gun (Kazushi Sakuraba & Takashi Sugiura) (c) vs. The Agression*
3/17
AEW Dynamite (3/17/21)
255. Cody vs. Penta
256. Jade Cargill vs. Dani Jordyn
257. Matt Hardy, Private Party, & The Butcher And The Blade vs. Bear Country & Jurassic Express
258. Eddie Kingston & Jon Moxley vs. The Good Brothers
259. Rey Fenix vs. Angelico
260. Lights Out: Thunder Rosa vs. Britt Baker*
3/21
Beyond Signature Series (3/20/21)
261. Richard Holliday vs. Megabyte Ronnie
262. Mike Verna & Rex Lawless vs. The Bird & The Bee
263. Chris Dickinson vs. Wheeler Yuta
NOAH Great Voyage (3/14/21)
264. FULL THROTTLE (Hajime Ohara & YO-HEY) & Shuhei Taniguchi vs. Kinya Okada, Yasutaka Yano, & Yoshiki Inamura
265. HAYATA vs. Junta Miyawaki
266. Mohammed Yone vs. Akitoshi Saito
267. Stinger (HAYATA & Yuya Susumu) vs. Daisuke Harada & Kai Fujimura
268. Kongo vs. Sugiuragun
269. Jr Championship: Seiki Yoshioka (c) vs. Atsushi Kotoge*
270. Go Shiozaki, Kotaro Suzuki, Naomichi Marufuji, & Takashi Sugiura vs. Kongo (Katsuhiko Nakajima, Manabu Soya, Masa Kitamiya, & Tadasuke)
271. World Championship: Keiji Muto (c) vs. Kaito Kiyomiya
NOAH The Infinity (3/21/21)
272. Kongo (Hao, Nio, & Tadasuke) vs. Atsushi Kotoge, Kai Fujimura, & Yasutaka Yano
273. Yuya Susumu vs. Hajime Ohara
274. Ikuto Hidaka & NOSAWA Rongai vs. FULL THROTTLE (Seiki Yoshioka & YO-HEY)
275. Funky Express vs. Anti Wrestlers Alliance
276. Sugiura-gun (Kendo Kashin & Takashi Sugiura) vs. M's Alliance (Naomichi Marufuji & Yuko Miyamoto)
277. Kongo (Katsuhiko Nakajima, Manabu Soya, & Masa Kitamiya) vs. Kinya Okada, Osamu Nishimura, & Yoshiki Inamura
278. Jr Tag Team Championship: Stinger (HAYATA & Yoshinari Ogawa) (c) vs. Daisuke Harada & Junta Miyawaki
279. National Championship: Kenoh (c) vs. Kazuyuki Fujita
WWE Fastlane (3/21/21)
280. US Championship: Riddle (c) vs. Mustafa Ali
281. Women's Tag Team Championship: Nia Jax & Shayna Baszler (c) vs. Bianca Belair & Sasha Banks
282. IC Championship: Big E vs. Apollo Crews
283. Braun Strowman vs. Elias
284. Seth Rollins vs. Shinsuke Nakamura
285. Drew McIntyre vs. Sheamus
286. Alexa Bliss vs. Randy Orton
287. Universal Championship: Roman Reigns (c) vs. Daniel Bryan
3/22
WWE RAW (3/22/21)
288. Sheamus vs. Bobby Lashley
289. Asuka vs. Peyton Royce
290. The Miz vs. Jeff Hardy
291. Kofi Kingston vs. AJ Styles
292. Drew McIntyre vs. The Hurt Business (Cedric Alexander & Shelton Benjamin)
293. Nia Jax & Shayna Baszler vs. Dana Brooke & Mandy Rose
294. Braun Strowman vs. Elias
3/24
AEW Dynamite (3/24/21)*
295. Kenny Omega vs. Matt Sydal*
296. Adam Page vs. Cezar Bononi
297. The Pinnacle (Cash Wheeler, Dax Harwood, & Shawn Spears) vs. The Varsity Blonds & Dante Martin
298. The Lucha Brothers & Laredo Kid vs. The Young Bucks & Brandon Cutler*
299. Tay Conti vs. Nyla Rose
300. TNT Championship: Darby Allin (c) vs. John Silver
3/26
Beyond Signature Series (3/25/21)
301. Masha Slamovich vs. Kaia McKenna
302. Ephemera vs. Milk Chocolate
303. The Bird & The Bird vs. 40 Acres
304. Wheeler Yuta vs. Tony Deppen
SUP Are These Our Lives (3/25/21)*
305. Tag Team Championship: Violence is Forever (c) vs. Bitcoin Boyz
306. Adam Priest vs. Damyan Tangra
307. Alex Kane vs. Cole Radrick
308. Derek Neal vs. Effy
309. Brett Ison vs. BSTRD Cassidy
310. Jaden Newman vs. Arthur McArthur
311. Allie Kat vs. Cabana Man Dan
312. Lost Boys vs. Kill Or Be Killed
313. Bonestorm Championship: AJ Gray (c) vs. Manders vs. Ac Mack
3/31
AEW Dynamite (3/31/21)
314. Christian Cage vs. Frankie Kazarian
315. Cody vs. QT Marshall
316. Cezar Bononi vs. Jon Moxley
317. Good Brothers & Kenny Omega vs. Lucha Brothers & Laredo Kid*
318. Nyla Rose & The Bunny vs. Hikaru Shida & Tay Conti
319. Chuck Taylor & Orange Cassidy vs. Miro & Kip Sabian
4/2
Beyond Signature Series (4/1/21)
320. A Very Good Professional Wrestler vs. Robo The Punjabi Lion
321. Slade vs. Matthew Justice*
322. Milk Chocolate vs. The Bird & The Bee
323. Matt Makowski vs. Chris Dickinson*
4/3
Beyond Fool's Paradise (4/1/21)
324. Slade vs. Cam Zagami
325. Chris Dickinson vs. Richard Holliday
326. Masha Slamovich vs. Erica Leigh
327. Robo The Punjabi Lion vs. Logan Easton LaRoux
328. Willow Nightingale vs. Aaron Rourke
329. Alec Price vs. Teddy Goodz
330. Edith Surreal & Solo Darling vs. Sea Stars
331. Matt Makowski vs. Alexander James
332. Bear Country vs. Shook Crew
333. Max Caster vs. Slade
334. Wheeler Yuta vs. Trish Adora
4/5
SUP Incarnation Gauntlet (4/1/21)
335. Gauntlet Match
SUP The Beat Goes On (4/4/21)
336. Cabana Man Dan vs. Nolan Edward
337. Kevin Ku vs. Effy
338. Lost Boys vs. Bitcoin Boyz
339. AC Mack vs. Allie Kat
340. Adam Priest vs. AJ Gray
341. Dominic Garrini vs. Derek Neal
342. Brett Ison vs. Jaden Newman
4/7
NOAH Neo Breeze Night 2 (4/4/21)
343. Ikuto Hidaka vs. Yasutaka Yano
344. FULL THROTTLE (Hajime Ohara, Seiki Yoshioka, & YO-HEY) vs. Junta Miyawaki, Kai Fujimura, & Kinya Okada
345. Kaito Kiyomiya vs. Tadasuke
346. Kongo vs. Funky Express
347. Stinger (HAYATA & Yoshinari Ogawa) vs. Kotaro Suzuki & NOSAWA Rongai
348. Takashi Sugiura vs. Yoshiki Inamura
349. Kongo (Hao, Kenou & Nio) vs. Momo No Seishun Tag (Atsushi Kotoge & Daisuke Harada) & Naomichi Marufuji
AEW Dynamite (4/7/21)
350. Adam Page vs. Max Caster
351. The Jurassic Express vs. Bear Country
352. TNT: Darby Allin (c) vs. JD Drake
353. Tay Conti vs. The Bunny
354. Kenny Omega & The Good Brothers vs. Jon Moxley & The Young Bucks
4/8
IWTV Family Reunion Part 1 (4/8/21)
355. Boomer Hatfield, Erica Leigh, & The Boar vs. A Very Good Professional Wrestler, Matt Makowski, & Travis Huckabee
356. Daniel Makabe vs. Jaden Newman
357. Will Wrestle vs. Judge Hugo Lexington Black
358. Wheeler YUTA vs. Adam Priest
359. Dominic Garrini vs. Robert Martyr
360. Funny Bone, Nurse Ratchet, & The Super Beast vs. D-Rogue, James C, & Willow Nightingale
361. IWA:MS Championship: Jake Crist (c) vs. John Wayne Murdoch
362. IWTV Championship: Lee Moriarty (c) vs. Edith Surreal
IWTV Family Reunion Part 2 (4/8/21)
363. AC Mack & MV Young vs. Ashton Starr & Jared Evans vs. Erica Leigh & The Boar vs. The Kings Of The District
364. Texas Championship: Mysterious Q (c) vs. Ryan Davidson
365. Action Championship: Arik Royal (c) vs. Marcus Mathers
366. Alex Kane vs. Bryan Keith
367. Gary Jay vs. Billie Starkz
368. New South Championship: Derek Neal (c) vs. Cabana Man Dan
369. C4/Limitless Championship: Daniel Garcia (c) vs. Kevin Ku*
370. A Very Good Professional Wrestling Team (A Very Good Professional Wrestler, Daniel Makabe, Tre Lamar, & Wheeler YUTA) vs. Downey's Irish Drinking Team (Arik Cannon, Dan Champion, Jigsaw, & Lucky 13)
ICW No Holds Barred Then & Now (4/8/21)*
371. Tony Deppen vs. Daniel Garcia
372. Lee Moriarty vs. Steve Madison
373. Justin Kyle vs. Bruce Santee
374. Jon Davis vs. Dominic Garrini
375. Brandon Kirk vs. Danny Demanto
376. Dan Maff vs. Calvin Tankman
377. Nolan Edward vs. Jake Crist
378. The Carnage Crew (DeVito & Loc) & New Jack vs. The Rejects (John Wayne Murdoch & Reed Bentley) & Neil Diamond Cutter
4/9
GCW Allie Kat's Real Hot Girl Shit (4/9/21)
379. Allysin Kay vs. Jordynne Grace
380. Davienne vs. Erica Leigh
381. Willow Nightingale vs. Brooke Valentine
382. Holidead vs. Dark Sheik
383. Edith Surreal vs. Lady Frost
384. Tasha Steelz vs. Trish Adora
385. Grey Sweatpants Battle Royal
Sup Have Fun Be Sad (4/9/21)*
386. Bonestorm Championship: AJ Gray (c) vs. JD Drake*
387. The Good Hand (Kevin Ryan & Suge D) vs. Brett Ison & Cabana Man Dan
388. Damyan Tangra vs. Adrian Alanis vs. Bobby Flaco vs. Graham Bell vs. Jaden Newman vs. Liam Gray vs. Rob Killjoy
389. AC Mack vs. Myron Reed
390. Alex Kane vs. Derek Neal vs. Logan Creed vs. Manders
391. Arik Royal vs. Daniel Makabe
392. Adam Priest vs. Matt Makowski
393. O'Shay Edwards vs. Jon Davis
394. Nolan Edward vs. Angelus Layne
395. FinnJuice vs. Sadkampf
GCW Spring Break (4/9/21)
396. Treehouse Lee vs. Brayden Lee vs. Dante Leon vs. Jimmy Lloyd vs. Ninja Mack vs. Saieve Al Sabah
397. Starboy Charlie vs. Billie Starkz
398. Ironbeast vs. 44OH!
399. Aramis, Dragon Bane, & Laredo Kid vs. Arez, Black Taurus, & Gringo Loco*
400. Lio Rush vs. Jordan Oliver
401. Atticus Cogar vs. Masada
402. Rich Swann vs. Lee Moriarty
403. Joey Janela vs. Chris Dickinson
404. Effy vs. Gregory Iron
405. World Title: Rickey Shane Page (c) vs. Nick Gage
GCW Bloodsport (4/8/21)
406. Karen Tran vs. Janai Kai
407. Matt Makowski vs. Heddi Karaoui
408. Bad Dude Tito vs. Victor Benjamin
409. Simon Grimm vs. Alexander James
410. Alex Coughlin vs. Royce Isaacs
411. The Super Beast vs. SHLAK
412. Allysin Kay vs. Masha Slamovich
413. Lio Rush vs. Yoya
414. Davey Boy Smith Jr vs. KTB
415. Chavo Guerrero Jr. vs. Rocky Romero
416. Chris Dickinson vs. Shane Mercer
417. Josh Barnett vs. Jon Moxley
4/10
Tony Deppen's Bier Haus (4/10/21)
418. Brayden Lee vs. Ace Austin
419. TJ Crawford vs. Nolan Edward
420. Kasey Catal vs. Ava Everett
421. Tank vs. Manders
422. Andy Brown vs. Myron Reed
423. Simon Grimm vs. Brandon Kirk
424. The Whisper vs. Cole Radrick vs. Ellis Taylor vs. Eric Corvis vs. Jared Evans vs. Joey Silver
425. Ironbeast vs. The ExerGuys vs. Rohit Raju & Tye Hyll
426. Heather Monroe vs. Billie Starkz
427. Daniel Garcia vs. Charles Maso
428. Jordan Oliver vs. JD Drake
ICW No Holds Barred Battle of The Tough Guys (4/9/21)
429. Dominic Garrini vs. Kevin Ku
430. Brett Ison vs. Daniel Garcia
431. Justin Kyle vs. Gary Jay
432. Jon Davis vs. Calvin Tankman
433. Dan Maff vs. Bruce Santee
434. Nolan Edward vs. JD Drake
435. Ruben Steel vs. SHLAK
436. Reed Bentley vs. John Wayne Murdoch
Beyond Time Capsule (4/10/21)
437. Dave Cole vs. Facade
438. Gary Jay vs. Herzog
439. Dan Barry vs. Eric Corvis
440. Anthony Stone vs. Jefferson Saint
441. The Island Kings (Jaka & Sean Maluta) vs. The Jollyville Fuck-Its
442. Darius Carter vs. Lamont Williams
443. Allysin Kay vs. Sugar Dunkerton
444. Faith In Nothing vs. Besties in the World
445. Dave Cole vs. Anthony Stone vs. Dan Barry vs. Gary Jay
ICW No Holds Barred Battle of the Tough Guys Part 2 (4/9/21)
446. Nolan Edward vs. Brett Ison
447. Dominic Garrini vs. Jon Davis
448. Dan Maff vs. Justin Kyle
449. Reed Bentley vs. Ruben Steel
450. Dan Maff vs. Dominic Garrini
451. Reed Bentley vs. Nolan Edward
452. John Wayne Murdoch vs. Brandon Kirk
453. Dan Maff vs. Reed Bentley
4/11
WWE Wrestlemania Night 1 (4/10/21)*
454. World Championship: Bobby Lashley (c) vs. Drew McIntyre
455. Natalya & Tamina vs. Billie Kay & Carmella vs. Dana Brooke & Mandy Rose vs. Lana & Naomi vs. The Riott Squad
456. Cesaro vs. Seth Rollins*
457. Tag Team Championship: New Day (c) vs. AJ Styles & Omos
458. Braun Strowman vs. Shane McMahon
459. Bad Bunny & Damian Priest vs. John Morrison & The Miz
460. Woman's Championship: Sasha Banks (c) vs. Bianca Belair*
VxS Lucid Dreams (4/9/21)
461. Rich Swann vs. Ktb
462. Daniel Garcia vs. AJ Gray
463. Dante Leon, Gabriel Skye, Ken Broadway, Myron Reed, & TJ Crawford vs. Andy Brown, KC Navarro, Marcus Mathers, MV Young, & Ninja Mack
464. Brian Cage vs. Chris Dickinson
465. 2 Cold Scorpio vs. Eli Everfly
466. Jimmy Lloyd vs. Jordan Oliver
467. JTG vs. Dr Cube
468. Low Ki vs. Lio Rush
WWE Wrestlemania Night 2 (4/11/21)
469. Randy Orton vs. The Fiend
470. Woman's Tag Team Championship: Nia Jax & Shayna Baszler (c) vs. Natalya & Tamina
471. Kevin Owens vs. Sami Zayn
472. US Championship: Riddle (c) vs. Sheamus
473. IC Championship: Big E vs. Apollo Crews
474. Woman's Championship: Asuka (c) vs. Rhea Ripley
475. Universal Championship: Roman Reigns (c) vs. Edge vs. Daniel Bryan
4/14
AEW Dynamite (4/14/21)
476. Tag Team Championship: Young Bucks (c) vs. Death Triangle*
477. Jade Cargill vs. Red Velvet
478. Anthony Ogogo vs. Cole Karter
479. Chris Jericho vs. Dax Harwood
480. Kris Statlander vs. Amber Nova
481. TNT Championship: Darby Allin (c) vs. Matt Hardy
4/21
AEW Dynamite (4/21/21)
482. Adam Page vs. Ricky Starks
483. Pentagon vs. Trent
484. Woman's Championship: Hikaru Shida (c) vs. Tay Conti
485. QT Marshall vs. Billy Gunn
486. Christian Cage vs. Powerhouse Hobbs
487. TNT Championship: Darby Allin (c) vs. Jungle Boy
4/25
Camp Leapfrog Frogsports (4/25/21)
488. Jordan Blade vs. Yoya
489. Matt Makowski vs. Violence
490. Darius Carter vs. Saber Dorado
491. Janai Kai vs. Travis Huckabee
492. Matt Makowski vs. Yoya
493. Darius Carter vs. Janai Kai
494. Edith Surreal vs. Masha Slamovich
495. Devantes & Jet Jaghori vs. Ryan Nova & World Famous CB
496. Matt Makowski vs. Darius Carter
4/26
WWE RAW (4/26/21)
497. Braun Strowman vs. Mace & T-BAR
498. Mace & T-BAR vs. Braun Strowman & Drew McIntyre
499. Damian Priest & The New Day vs. Elias, Jaxson Ryker, & The Miz
500. Cedric Alexander & Shelton Benjamin vs. RKBro
501. Nia Jax, Rhea Ripley, & Shayna Baszler vs. Asuka, Lana, & Naomi
502. Charlotte Flair vs. Mandy Rose
503. Braun Strowman vs. Drew McIntyre
4/28
AEW Dynamite (4/28/21)
504. Brian Cage vs. Adam Page
505. Young Bucks vs. Sydals
506. Orange Cassidy vs. Penta
507. Kris Statlander vs. Penelope Ford
508. The Factory vs. Nightmare Family
509. TNT Championship: Darby Allin (c) vs. Ten
4/29
NOAH The Glory (4/29/21)
510. FULL THROTTLE (Hajime Ohara, Seiki Yoshioka, & YO-HEY) vs. Momo No Seishun Tag (Atsushi Kotoge & Daisuke Harada) & Yasutaka Yano
511. Kongo (Katsuhiko Nakajima & Nio) vs. Akitoshi Saito & Junta Miyawaki
512. Kotaro Suzuki vs. Yuya Susumu
513. Sugiura-gun (Kazunari Murakami, Kazushi Sakuraba, & Kendo Kashin) vs. Funky Express (Masao Inoue, Mohammed Yone, & Shuhei Taniguchi)
514. Jr Tag Team Championship: Stinger (HAYATA & Yoshinari Ogawa) (c) vs. Ikuto Hidaka & NOSAWA Rongai
515. M's Alliance (Masaaki Mochizuki, Masato Tanaka, & Naomichi Marufuji) vs. Kaito Kiyomiya, Kinya Okada & Yoshiki Inamura
516. National Championship: Kazuyuki Fujita (c) vs. Takashi Sugiura*
517. GHC: Keiji Muto (c) vs. Masa Kitamiya

Post Reply